Novinky 
 

12.8.2019  

Omluva a zároveň pochvala

Tímto se omlouváme týmu Psi - Petr Pruner - Hvězdář a Jiřímu Fišerovi za chybně spočítané výsledky, a zároveň chválíme fair - play jednání Rosti Sladkého, když si sám spočítal výsledky a napsal nám, že v kategorii MM měli být druzí za týmem Psi. Bohužel ve výsledcích měli připočítané kontroly.

Takže správně kategorie MM - 1. místo Psi Petr Pruner a Jiří Fišer  683 b.; 2. místo Zase v háji Rostislav Sladký a Michal Žižka 633 b. Ve výsledcích bylo opraveno.

5.8.2019   .... a máme tu první příspěvek od Zdeňka ze Ztracených kobylek

Naše hojná účast na Bludičce 

Po naší loňské sólové premiéře na západě Čech jsme letos na Bludičku nahnali více "Kobylek". A to na celý víkend, abychom si místní kraj do syta užili.
Míra letos položil kontroly do Slavkovského lesa, zázemí startu a cíle zařídil v Milíkově. Pro startovní sady jsme se stavěli pro Ztracené Kobylky (Vlasta já), Kačomyš (Katka a Michal) a Teplické šlapky (Světla a Pavel) už v pátek. Nad mapou (bez kontrol!) jsme diskutovali složitosti vyjednávání s místními ochranáři, kteří do cca 20% prostoru zakázali vstup, takže se krásně vybarvila do růžova. Naštěstí Mírovi ochranáři závod nezatípli zcela, hlavní postupové cesty byly pro závod povoleny. Prý to ale ještě asi 14 dní před závodem vypadalo, že se akce konat nebude, protože jednání s CHKO a lesáky byla komplikovaná a nezbývalo na něj moc času ani energie. Ale Míra s Mirkou jsou vytrvalci a dali to! A jak!
S Vlastou jsme vyrazili proti směru otáčení hodinových ručiček (kdo dneska vlastně ví, jaký je to směr? :)) a zpočátku jsme to pojali tak, že "bereme všechno". To byla, řekl bych, fatální chyba, protože jsme se utavili v prvních kopcích a když jsme přijeli na sedmdesátku na Lesném, bylo jasné, že budeme muset spoustu kontrol vynechat. To, že to budou i ty drahé, jsme si nechtěli připustit, ale za další hodinu nám to bylo jasný. Teda ... když jsme ještě navíc zmokli a parádně ztuhli a vlastně zároveň vyměkli :), upustili jsme od plánu zajet si pro "pade a sedmde" v SV části mapy. Místo toho jsme se rozhodli blížit se k cíli a po cestě brát vše, co se nám naskytne. Když se nám nepovedlo najít odbočku do polí v Rovné, kde bylo ve třech kontrolách 50 bodů, pojmenovávali jsme pomalu druhou chybu ... měli jsme se na ten SV odvážit a pak se na ty "plívy" v polích vykašlat. Ale ... druhej den, teda vlastně už večer je každej děsně chytrej, včera jsme to viděli jinak. Asi i ty první kopce nás vystrašily, že jsme se báli obdobných v dojezdu, tak proto jsme byli opatrní. Po neúspěchu v Rovné jsme zajeli na židovský hřbitov, pak nad Arnoltov a mezi dálnicí a oborou (další zakázaný prostor) jsme se protáhli do cílového prostoru. Cestou jsme ještě vylítli k "padesátdvojce", kterou jsme ale nenašli, protože byla nepřesně vyznačená na mapě a ztratili tam pár cenných minut. Přesto jsme pak ještě sebrali sedmnáctku a desítku blízko cíle a vyždímali z nás na rovinkách poslední síly. Všechno marný, v chlapech jsme splnili jen jediný, nejlehčí cíl - porazili jsme Sašu! Jinak jsme se šestým místem nespokojený, přesto, že to bylo o pár bodů. Třeba pátý místo o bod ... A na bednu stačilo vzít jednu třicítku někde ... ale to jsem zase u toho, jak je člověk chytrej, po závodě. :) V těžkejch terénech mě přestal fungovat tacháč, ale Vlasta říkal, že jsme najeli něco přes 90 km, vejškový metry zjistí, až trasu vynese do mapy.
Ale nebylo to naštěstí jen o nás marňácích s Vlastou. Barvy Kobylek výborně rozzářily Teplické šlapky a Kačomyšáci svým třetím, resp. druhým místem. Takže i na bednu jsme se dostali! :) Večer jsme se bohužel nemohli účastnit tanečků, protože jsme tam byli i s dětma a potřebovali jsme se včas přesunout do kempu ve Frantovkách, ale i tam se večer nesl hlavně v nekonečném probírání toho, kde všude jsme to letos mohli udělat líp.
Závod to byl zase parádní, těžkej a to jak terénem, tak i na určení strategie. Aspoň pro nás amatéry. Moc obdivuju Míru s Mirkou, kterej v těhlech terénech postaví kontroly na 1,5 závodu a pak nás nechá trápit si svaly i hlavu při hledání maxima získatelných bodů za 6 hodin. O dost lepší než když několik dvojic objede vše a rozhoduje čas. Je mi záhadou, proč sem jezdí stále tak málo lidí, když to Míra dělá tak poctivě. A když se tu dá strávit celý víkend. Třeba neděle na kolonádě ve Frantovkách byla parádní tečkou za naším pobytem na Západě! Děkujeme za to, Špalkovi! Budeme o Vás všude mluvit, třeba se za rok těch lidí, třeba i rodin s dětmi, když už pro ně máte kategorie, urve více!

5.8.2019

Galerie medailistů

V kategorii rodiče a děti zvítězil tým Patrola I - Matýsek Bříza a Luděk Dvořák a druzí byli Patrola III Jakub Bříza a Jana Břízová

V kategorii Naděje zvítězil tým Kožíšci - Tomáš Kožíšek a Petr Kožíšek, kteří přivezli za 4:15 hod. 241 bodů (7 kontrol).

V kategorii DD zvítězil tým Slídilky - Ivana Lacigová a Šárka Švábková 416 b. (11 kontrol) před týmem Jeli to - Lenka Jandová a Iveta Duspivová 369 b. (11 kontrol) a 3. byly Kološrotky - Jitka Gartnerová a Tamara Chalupecká 357 b. (12 kontrol).

V kategorii MD zvítězil tým Mazel team - Pavel Fišer a Petra Fišerová 543 b. (15 kontrol) před týmem Kačomyš - Michal Vejvoda a Kateřina Vejvodová 455 b. (14 kontrol) a na 3. místě se umístil tým Teplické šlapky - Pavel Majer a Světla Karešová s 408 b. (13 kontrol).

V kategorii MD+, což jsou ti zkušenější (součet věků 90 let a více) zvítězil tým PATROLA II - Jakug Jágl a Krla Jáglová s 516 b. (17 kontrol) před týmem Velká neznámá - Zdeněk Laciga, Kristína Gybasová s 482 b. (13 kontrol) a na 3. místě se umístil tým 14-tý pramen - Jiří Vyšína Iveta Vyšínová s 365 b. (11 kontrol).

V kategorii MM zvítězil tým Zase v háji - Rostislav Sladký a Michal Žižka se 710 b. (22 kontrol) a stali se i celkovými vítězi Františkovy Bludičky 2019, na 2. místě skončil tým Psi - Petr Pruner a Jiří Fišer s 683 b. (19 kontrol) a na 3. místě skončil tým Piráti z Karibiku - Viktor Rybáček a Jan Kraclík s 626 b. (20 kontrol), kteří zachránili čest místních bajkerů.

Fotogalerii najdete zde.

4.8.2019

3. roční Františkovy Bludičky je za námi

Děkujeme Všem zúčastněným za hladký průběh sobotní akce. Doufáme, že se všem ve Slavkovském lese líbilo a příští rok se k nám vrátíte. Dále děkujeme všem, kteří nám pomohli se sběrem kontrol v neděli. 

Nejčastěji jste navštívili kontrolu č. 52 (21 dvojic), přestože v mapě úplně neseděla. Nejmenší zájem byl o kontroly č. 20 a 34 (po pěti dvojicích).

Výsledky jsou na svém místě.

Na PlayMapu si můžete nahrát či naklikat svůj postup a porovnat jej se soupeři. Dá se zde zobrazit, které kontroly dvojice navštívily. Stačí pouze kliknout na příslušný tým.


31.7.2019

Zveřejňujeme poslední pokyny akce a startovní listinu, která bude případně dohlášení doplňována. Zítra jedeme rozvážet první kontroly.

31.7.2019

Dnes byly doplněny 29. a 30. dvojice, ještě máme 1 účastnici sólo, pokud má někdo zájem a je také sám, napište na m.spalek@c-box.cz a já předám Váš kontakt Kristíně. Dnes budou vydány poslední pokyny před setkáním a startovní listina, v sobotu bude vyvěšeno v prostoru startu.

Pokud se bude ještě někdo dohlašovat, startovné pošlete nejpozději dnes, potom již pouze v hotovosti při prezentaci. Mapy navíc budeme mít vytištěné, ale pouze omezené množství. Takže kdo dřív přijede, ten se zúčastní, ostatní mají smůlu.

Těšíme se na Vás.

K dnešnímu dni tj. čtvrtek 25.7.2019 registrujeme 24 přihlášených dvojic a jednu účastnici sólo (snad si najde parťáka). Do startu zbývá 9 dní, tak neváhejte s přihláškami. Čeká Vás 30 kontrol a krásných míst, vyhlídky, rozhledny, rybníky a rybníčky, prameny a studánky. Večer nám zahrají k tanci i poslechu WOPEJKAČI. V pondělí jsme absolvovali poslední jednání na CHKO a dali nám zelenou.

Kdo si chce vyzkoušet mapník na kolo, má jedinečnou příležitost, přijede k nám RaMach a mapníky bude půjčovat - viz záložka mapníky.

Po domluvě je možné v hospodě v Milíkově snídaně, jak v sobotu před závodem, tak v neděli pro vytrvalce.

Byla přidána nová záložka Mapníky, kde si můžete zamluvit na náš závod mapníky Autopilot od RaMacha a budou v místě i na prodej.

Do fotogalerie byly vloženy fotografie z projíždění prostoru, aby jsme Vás navnadili. Včera jsme ladili poslední kontroly a místy jsme jeli po cestách, kde již několik let nikdo nešel, natož jel na kole. Tak tam Vás tedy nepošleme a nakonec jsme to museli vymyslet trochu jinak, aby byl terén sjízdný. Tak snad vyberete při svém mapování ty správné cesty.... :)

K dnešnímu dni 23.6.2019 evidujeme první tři přihlášené týmy, které se najdou v seznamu. Dnes jsme také dokončili mapování v terénu. Máme pro Vás připraveno 29 kontrol. Brzy přidáme nějaké fotografie.

Byly vloženy propozice a přihláška

Mapu máme téměř hotovou, brzy dodáme fotky z prostoru, těšíme se na Vás, tak se přihlašujte.

Míra a Mirka

Františkova bludička 2019 se bude konat v sobotu 3.8.2019

Milíkov          Slavkovský les          Prostor